KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13073074
*
nr 1307 3074
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Akvarell, Landskap, 53x73 cm. Signerad
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 20:08:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 00:06:47
1
200 kr
16/2 20:12:42
2
Vinnande bud
16/2 22:44:34
1
300 kr
16/2 22:44:34
2
350 kr (Budbetjänt)
16/2 22:44:55
1
400 kr
16/2 22:44:55
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller beth zeeh landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49
*
Beth Zeeh
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Läs om budbetjänten
nr 1307 3074
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Akvarell, Landskap, 53x73 cm. Signerad
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/2 00:06:47 | 1 | 200 kr |
16/2 20:12:42 | 2 | Vinnande bud |
16/2 22:44:34 | 1 | 300 kr |
16/2 22:44:34 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/2 22:44:55 | 1 | 400 kr |
16/2 22:44:55 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller beth zeeh landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49